Українська Русский English


INSHE — Конкурс без границ!
INSHE ART— Выставки
INSHE ART— Фестивали
INSHE ART— Мастер-классы
INSHE ART — НАШ ЖУРНАЛ
INSHE ART — ИНТЕРВЬЮ
ТОП-21 — INSHE — ИНТЕРВЬЮ

     Із Патріотом України — Хмара Олегом Володимировичем 
 Олег Володимирович, розкажіть трохи про себе, коротко про головне.
 Я, зашкарублий націоналіст.
 Олег Володимирович, в Україні зараз сплеск патріотизму, як Ви стали активістом?
 Відповім словами Івана Франко написаними у 1897 році.
«…Не люблю русинів. Так мало серед них знайшов я справжніх характерів, а так багато дріб’язковості, вузького егоїзму, двоєдушності й пихи, що справді не знаю, за що я мав би їх любити... Чи, може, маю любити Русь як расу — цю расу обважнілу, незграбну, … позбавлену гарту й сили волі, так мало здатну до політичного життя на власному смітнику, а таку плідну на перевертнів найрізнороднішого сорту?».
     Втративши українську мову і культуру, ми втратимо все. Російськомовність в Україні вже принесла і нестиме далі загрозу не тільки філологічного, а рано чи пізно перетворить її в російську «Малоросію» — ментально, політично і територіально.

— Ви ненавидите росіян, чому?
 Я люблю Україну, українську націю, і все українське, люблю свою державу і ненавижу тих хто вважають, що вони громадяни України і будують Україну як державу для всіх, — таку собі нічию державу. Таких русифікованих українців зараз дуже багато. Вони вже давно втратили свою національну ідентичність і стали радянськими людьми, і зацікавлені тільки в примножені собі подібних. Ідеальна держава для них — це безнаціональна держава. Вони свою російську мову захищатимуть, вона для них є комфортним середовищем. Для збереження української мови й культури вони не будуть ніколи нічого робити, бо вони є носіями «русского миру», донорами та споживачами російської культури. У них своя любов, до своєї нації, її культури і мови. В Україні після розвалу СРСР триває насаджування російської мови як роз’єднавчого елемента. І зараз проблема у тому, що українська культура гине не лише в Криму та на Донбасі, а й у центрі нашої України, триває русифікація. Тому ключове питання для усіх патріотів України — чи наша Україна є українська за змістом держава, покликана для забезпечення на цій території життя й розвитку української культури і мови? Чи це лише чергова, чужа або нічия держава? 

— Що для вас справжній патріот України?
 Існує величезний розрив між справжньою елітою нації, воїнами, волонтерами, громадськими активістами, митцями, іншими активними верствами суспільства — і тими, чий «патріотизм» обмежується: поглядами «хто у всьому винен»; вигуками «Героям слава!» при нагоді і без… На жаль, десь 50% наших «національно свідомих» ще не подолали совкову інерцію внутрішнього патріотизму, для них священне гасло «Героям слава!» не спонукає читати, слухати, прагнути щось знати про них і виховувати на їхніх прикладах молодь, переконувати опонентів... Ще дуже мало особистостей, одержимих місією, постійним, наполегливим прагненням «піднесення до висоти духа» себе й інших. На жаль війни, голодомори, репресії забрали від нас мільйони справжніх патріотів України і зараз забирають…

— Олег Володимирович, за що сьогодні Україна воює з Росією?
За Україну, її незалежність і територіальну цілісність. Війни можна було б уникнути. Якби ми всі були українцями, знали мову, власну історію, ходили на українські концерти, читали українські книги — неможливо було б створити п’яту колону. Була б Україна —українська, не було би проблем з Донбасом та Кримом.
Але Україну однаково героїчно в зоні  АТО сьогодні захищають і україномовні, і російськомовні…
 Це дійсно так. Низький уклін їм! На сході воюють і грузино-, татаро-, білорусо- мовні і т.д. — Герої. Форму, медикаменти, зброю надають англо-, німецько-, -польсько-мовні союзники всього світу! Уклін усім хто воює за нашу Україну! Але яке це має відношення до нашого права і обов’язку рятувати — свою мову!? Російськомовність українців несла й нестиме загрозу та підстави все новим і новим Путіним заявляти: «Россия и русский мир там, где русский язык»… і йти війною на нас, вбивати наших дітей і фізично і духовно! Я завжди кажу усім російськомовним українцям: ПОВЕРТАЙТЕСЬ ДОДОМУ, так буде кращє!

— У чому, на ваш погляд, полягає сьогодні українська національна ідея?
 В національній гідності.

Війна на Сході що далі?
 Схиляю голову перед захисниками нашої Вітчизни та волонтерами, молюся Богу за збереження їх здоров'я та життя. Але вважаю, та війна триватиме доти, допоки ми не перейдемо в наступ, а для цього потрібна політична воля керівництва держави, модернізована сильна армія, патріотичний, фаховий командний склад. Я вірю в Україну!

Ви щойно повернулися з АТО. Розкажіть, що кажуть хлопці?
 Іх постійно накривають з мінометів. Противник підтягує резерви, підводить техніку. Бійці зараз в обороні й добре розуміють, звідки йде обстріл. На початку війни, мабуть, було морально легше. А зараз, коли чоловіка забирають, то він точно знає, куди потрапить. Але і знають, навіщо.

Багато хто каже, що армія зараз готова, як ніколи. Чи могли б наші силовики зробити рішучий ривок, звільнити території та взяти під контроль кордон?
 Гадаю, що так, якщо буде такий наказ. Забезпечення армії зараз на рівні, вистачає нашим хлопцям і навчань, і справжніх боїв. Техніка, яка простоювала, тепер на ходу. Всі підрозділи тепер бойові, нижчі ланки заповнені людьми. Любити Україну ми теж навчилися, бо коли жінки-волонтерки привозять допомогу, то чоловікам-воїнам вже соромно відступати.

Але проросійські бойовики повідомляють про те, що їх позиції значно краще укріплені…
 Не думаю. Вони такі самі слов’яни, і так само лінуються. Але теж навчилися воювати за цей час. Вважаю їх достойними суперниками.

Що на Ваш погляд треба робити?
 Продовжувати боротьбу! Нас багато, справжніх чоловіків-воїнів Героїв України! Жодна Конституція, політична система не ощасливить народ, більшість якого нічого не робить, щоб бути щасливим! Нам усім треба навчитися жити так, як треба. Погана влада? Не так воюють? Не так керують? Зрада? Твою дитину калічить-русифікує вихователька у садку, чи у кафе тебе не обслуговують українською? Наш простір захопили жиди з москалями? А що ти сам зробив для перемоги?

Уявіть собі, що Ви зловили чарівну золоту рибку, які б бажання загадали?
 Я пишаюсь тим, що я — українець.Хочу, щоб усі українці об’єдналися. Україна переможе Росію! Український народ повинен бути зрілим до великої ролі в історії.

— Продовжіть фразу Благодійність це…

 Кожен з нас відчуває потребу допомагати ближнім. Благодійність — це прояв доброти і людяності.

— Ваші побажання читачам Міжнародного журналу «INSHE», одним реченням.

 Тримайтеся, вже дуже скоро прийде новий Бандера і тоді назавжди закінчиться цієї банди ера. Слава українській Україні! Смерть усім нашим ворогам! Головне не тільки це розуміти, а так усім і жити.