Українська Русский English


INSHE — Конкурс без границ!
INSHE ART— Выставки
INSHE ART— Фестивали
INSHE ART— Мастер-классы
INSHE ART — НАШ ЖУРНАЛ
INSHE ART — ИНТЕРВЬЮ
ТОП-21 — INSHE — ИНТЕРВЬЮ

З членом жюрі Міжнародного художнього «Конкурсу без кордонів!», із заслуженим художником України — Міненко Любов Павлівною 

                                  

— Любове Павлівно, як Ви стали художником, чому?
— Художником я захотіла бути ще в шкільні роки, привід — успішна участь в обласній виставці юних художників.

— Коли прийшов до Вас перший успіх? Яка доля у вашої першої оціненої спільнотою роботи?
— Перший успіх творчості відчула в стінах Київського художнього інституту, коли була студенткою 4 курсу. Дорога до успіху це вперта робота, виснажлива, я допитлива щодо кольору, сили і гармонії у творчості. Дипломна робота «Лілея» — це було дійсне визнання художньої ради і студентів в цілому.

— Ви вірите у долю чи вважаєте, що чоловік сам вирішує свою долю? 
— Так, я дійсно вірю в долю, адже я можу щось передбачувати чи планувати, та лише не здогадуюся, що це лише частина планів, бо реальність життєвих стосунків зовсім не передбачувана, і далека від уявлень.

— Що допомагає Вам творити, пробуджує бажання займатись творчістю?
— Цілісність бачення себе як особистості суспільства, відчуваю своє призначення, бажання створювати ті картини, які на мою думку, відтворюють мій світогляд, моє відношення до світу, адже я частина цілого і моя діяльність це життєстверджуюча потреба, а допомагає мені творити середовище і гармонія в ньому, спілкування з цікавими людьми.

— Яка якість людини, за Вашою думкою, найважливіша при створенні мистецького витвору?
— Найважливіша риса людського характеру в творчості художника — це щирість та правдивість, уміння дотримуватися свого бачення і не зрадити самому собі, своїм поглядам і переконанням, уміння відстоювати своє власне право.

— Ваша улюблена тема для творчості?
Улюблена тема моєї творчості — жіноча доля та пейзаж.

— Чия думка про Вашу творчість для Вас важлива?
— Думка мого вчителя Д.Д. Лідера.

— Любове Павлівно, Ви — викладач, чи можна навчити створювати прекрасне?
— Будучи викладачем живопису, можна твердо сказати, що навчити малюнку,чи композиції можна, а чи можна навчити бачити прекрасне — важко стверджувати.

— У викладацькій діяльності неможливо без критики, як Ви взагалі відноситесь до критики?
— Так, в навчальній діяльності і з учнями критика необхідна, єдине, форма цієї критики має бути вдало підібрана, аби студент не помітив саму критику, а сприйняв її як підказку для вирішення певного завдання.

— Любове Павлівно, чи були в Вашому житті випадки плагіату? Як Ви взагалі до нього відноситесь? 
До плагіатства я відношусь із іронією, тобто мене це не дивує, проте негативно. Те що художники копіюють інших - цей процес позитивний, адже вони здобувають школу. Самому художнику не загрожує чиєсь плагіатство, бо поспіти за чужими творами не просто.

— Ваше відношення до творчості у одному реченні? 
— Творчість — це життєва необхідність особистості, — мета життя.

— Чи доводилось Вам в професійній діяльності переступати через принципи?
— Звичайно, в професійній діяльності необхідна гнучкість пристосування до середовища, проте принцип — це особиста позиція до ситуації, до людей і до себе самого, це головне у характері людини, що змінити неможливо

— Вважаєте себе мудрою людиною? В чому різниця між розумом та мудрістю? 
— Важко вважати себе мудрим, адже найчастіше доводиться аналізувати поведінку чи вчинки минулого і шкодувати за зробленим, шкодувати про нестачу мудрості. Розум і мудрість не одне і теж саме, недаремно розум забігає наперед і не завжди підскаже «Соломонові рішення».

— Якою рисою або рисами характеру Ви постійно захоплюєтесь?
— Небайдужість, порядність, щирість, сміливість і послідовність.

— Якби Ви сьогодні малювали картину світу, який би колір обрали? Чому? 
— Якби я малювала картину світу, в ній було б багато кольорів. А точніше об'єднала в єдиний зміст силу агресії та природних катастроф як протистояння істинному Світу, що називаю його «раєм».

— Любове Павлівно, якби Ви стали Президентом на один день, що б зробили?
— Щоб я зробила, аби була Президентом на один день? Мабуть би перехрестилася, намагалась себе заспокоїти за невдалий гумор, бо це неможливо.

— А якби Ви виграли мільйон доларів, щоб Ви зробили?
— Виграшем в один мільйон я б розпорядилась надто зважливо, мабуть набагато серйозніше, ніж за звичай із щомісячною зарплатою. В першу чергу, — десятину чи відсоток обов'язково пожертвувала тим, кому вкрай необхідно і кому ти хотів би допомогти. Ось тут треба мудрості багато, аби доброта не обернулася мені на зло, ну а решту грошей лише на необхідні в часі потреби із оглядою.

— Фінансова свобода для Вас обов’язкова складова щастя? Продовжіть фразу: Щастя це…. 
— Щастя це — фінансова свобода, це основа творчості. Основа життя художника і те, що художник жебракує в копійках — це глум із яким приходиться миритися, це принижує гідність людську, особливо ту, що творить прекрасне і радує світ.

— Що означає для Вас модний вислів, який доволі часто зустрічається «вільний художник»? 
— Вільний художник в моєму розумінні не означає, що він звільнений від всього необхідного існування середовища,чи суспільних відношень. Це той, що вміло організував свій світ, всі необхідні потреби і свої обов'язки, в тому числіі матеріальну необхідність.

— Чи може творчість сучасних художників змінити суспільні та економічні відносини? 
— Звичайно, творча діяльність впливає на світ і міняє його, можливо не так швидко і не так помітно, але змінює.

— Рівень розвитку сучасної творчості, який на Ваш погляд?
— Рівень розвитку художньої творчості в Україні бажав би більшого і широкого ніж той, що нині. Творчість тримається на окремих галявинах і навіть ці галявини не збалансовані.

— Любове Павлівно, Ваші побажання нашим читачам. 
— Миру, та злагоди!